تبلیغات
بیمه -فروش-بازاریابی - فرازی از کتاب «موفقیت با ذهنیت مثبت»

بیمه -فروش-بازاریابی

همین حالا انجام بده!

سه شنبه 11 اسفند 1388

فرازی از کتاب «موفقیت با ذهنیت مثبت»

نویسنده: admin   طبقه بندی: موفقیت، 

همکاری از همکاران شهر های شمالی کشور مان ، طی در خواستی از بنده خواهان نوشتن کلیه مطالب این کتاب در این وبلاگ بودند که به دلیل حجیم بودن این کتاب و کمبود وقت حقیر ، فراز هایی از این کناب در پست های اتی خواهد امد.

سرگذشت اس بی فولر :

«ما فقیریم اما مسبب ان خداوند نیست»

فولر یکی از 7فرزند یکزارع مهاجر سیاه پوست در لویزیانا بود. او از 5 سالگی سرکار رفت.در 9 سالگی قاطر ها را جابجا می کرد وتا این حد جای هیچگونه تعجبی نبود. کههمه فرزندان زارعین اجاره نشین از کودکی کار می کردند.این خانواده ها فقر را به عنوان قرعه سرنوشت خویش پذیرفته بودندوانتظار دذیگری نداشتند.

اما فولر به لحاظی با دوستانش متفاوت بود.او مادر فوق العاده ای داشت که حاضر نبود زندگی فقیرانه فرزندانش را بپذیردو. این زن تا جاییکه به یاد داشت در فقر ومسکنت زندگی کرده بود اما زندگی در فقر را قبول نداشت .او ارزوهایش رابا پسرش در میان گذاشت.

به او گفت : «اس بی ما نباید فقیر باشیم ونشنوم که بگویی خداونداراده کرده که ما فقیر باشیم.ما فقیر هستیم چونپدرت نخواست که ثروتمند شویم.هیچ کس در زندگی ما نخواسته جز اینکه هستیم باشیم.»

کسی میل ثرتمند بودن نداشت. این حرف مادرش زندگی فولر را تغییر داد.بدین ترتیب اشتیاق سوزان ثروتند شدن در او ایجاد شد. او به این نتیجه رسید که برای سریعتر شدن ثرتمند بودنش باید متاعی  بفروشد.

او صابون را انتخاب کرد.12 سال تمام صابون فروخت وبه منازل اشخاص مراجعه کرد.روزی مطلع شد که می خواهند کارخانه صابون را در یک حراج به فروش برسانند.قیمت کارخانه150000دلار بود وفولر از محل فروش صابون در 12 سال گذشته فقط25000دلار پس انداز داشت.

با صاحب کارخانه به توافق رسید که 25000دلار را بپردازد وباقی مانده را در مدت 10 روز پرداخت نماید.

در قرار داد اینگونه درج شد که اگر اس بی فولر نتوانستدر مدت10 روز 125000دلار را بپردازد25000دلار خودش به نفع کارخانه مصادره شود. فولر در مدت 12 سال صابون فروشی ، احترام وتحسین بسیاری از بازرگانان را جلب کرده بود واکنون به سراغ ایشان رفت. از دوستان واشنایان وصرافها وسرمایه گذارها استقراض نمود.در روز دها او115000دلار پول داشت که 10000دلار کمتر از مبلغ بدهی اش بود.

در جستجوی نور :

فولر می گوید : به هر کسی که می توانستم رو انداختم. دیر وقت شد در تاریکی اتاق دست نیایش به سوی پروردگار بلند کردم از او خواستم مرا راهنمایی کند تا 10000دلار رابه دست اورم. بعد با خود گفتم در خیابان 61 انقدر رانندگی می کنم تا از یک موسسه اقتصادی نوری به چشمانم بخورد. از خداوند خواستم که این نور را به نشانه را هنمایی خود تلقی کند.

ساعت 11 شب بود که اس بی فولر در خیابن 61 شیکاگو  به حرکت در امد و سراجام پس از عبور از کنار ساختمانهای متعدد در دفتر یکی از مقاطعه کارهاچشمش به نور چراغی خورد.

وادر دفتر شد وپشت میز کار ، مردی خسته ازکار دیر وقت نشسته بود..فولر او را نمی شناخت اما به خود نهیب زد کهباید شجاعت به خرج دهد وفولر بی مقدمه پرسید.«ایا مایلید 10000دلار کاسبی کنید؟

ومقاطعه کار جواب داد«بله چرا که نه»

فولز گفت در این صورت یک چک 10000دلاری بهمن قرض دهید وقتی پول شما را پس می دهم10000دلار هم به عنوانسود به شما می پردازم.انگاه اسامی اشخاصی را که از انها پول گرفته بود وجزیئیات کارش را شرح داد.

رمز موفقیت فولر :

فولر هنگام خروج از دفتر مقاطعه کار چکی به مبلغ 10000دلار در جیب داشت. مدتی بهد فولر دارای کارخانه صابون سازی بود وحتی 7 شرکت دیگر شمال 4 شرکت لواز مارایش و یک شرکت جوراب بافی ویک شرکت تولید بر چسب ویک موسسه مطبوعاتی را تحت کنترل داشت.

فولر رمز موفقیتش را این چنین عنوان می دارد:«مافقیریم اما مسبب ان خدانیست بلکه پدرم خواست که ما جز اینکه هستیم باشیم.»

فولر می گوید : سه کتاب مرا یاری داد 1- کتاب مقدس 2- بیندیشید وثروتمند شوید(ناپلئون هیل)3-رمز اعصار.در این میان کتاب مقدس برایم سودمند تر بود.

منبع : موفقیت با ذهنیت مثبت (دکتر ناپلئون هیل وکلمنت استون)مترجم :مهدی قراچه داغی نشر اثار-چاپ دوم بهار 1375نویسندگان

نظرسنجی

  مطالب این وبلاگ چه نیازی از شما را تامین می کند؟درج تبلیغ در انتهای پستهای وبلاگ


کافه بازاریابی

مرکز آموزش عالی علم و فن آوری شمس

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :


خبرنامه وبلاگ

Powered by WebGozar