تبلیغات
بیمه -فروش-بازاریابی - برنامه بازاریابی برای موسسات غیرانتفاعی (و یا خیریه)

بیمه -فروش-بازاریابی

همین حالا انجام بده!

آیا شما به دنبال نوشتن برنامه بازاریابی غیر انتفاعی هستید؟ نوشتن طرح بازاریابی برای یک سازمان خیریه نیاز به داشتن دانش دقیق در مورد چشم انداز، ماموریت و ارزش ها، و همچنین اطلاعاتی در مورد مددجویان، خیرین و بازاریابی مخاطبان گروه هدف دارد. این طرح باید به وضوح اهداف و استراتژی های سازمان برای رسیدن به هر یک از این گروه­ها را مشخص کند.

بازار هدف سازمان غیرانتفاعی

 هنگام آماده سازی بازار هدف برای یک سازمان غیر انتفاعی، امسئله مهم این است که بدانید شما در طرح خود به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت و چگونه به مخاطبان هدف خود می توانید برسید. اکثر سازمان های خیریه حداقل سه مخاطب هدف، از جمله مددجویان، خیرین آینده نگر و داوطلبان بالقوه دارند.

بازاریابی مددجویان

اینکه موسسه چه خدمات غیرانتفاعی بزرگی ارائه می­کند چندان مهم نیست، بازاریابی برای این لازم است که افرادی که نیازمند کمک های موسسه هستند تحت پوشش قرار گیرند. برای اینکه سازمان قادر باشد به اهداف خود برسد، ضروری است که جامعه هدف (مددجویان) خود را به خوبی تعریف کند.

 

جمع آوری کمک

بدون شک، پول برای پاسخگویی به نیازهای مددجویان موسسه شما از طریق تلاش های بازاریابی بسیار ضرروی و مهم است. رسیدن به خیرین بالقوه یک جزء ضروری از هر نوع برنامه بازاریابی غیر انتفاعی است. این بخش از طرح شما ممکن است شامل برنامه جمع آوری اعانه، رویدادهای خاص، یک کمپین و یا تلاشهای دیگر برای بدست آوردن وجوه مورد نیاز برای خزانه موسسه باشد.

به کارگیری داولب

درخواست کمک از داوطلبان یک کلید مهم برای عملکرد موثر یک موسسه غیر انتفاعی است. اکثر سازمان های خیریه برای انجام کار خود وابسته به داوطلبان متعهد هستند. در این طرح بازاریابی باید درنظر بگیرید که چگونه داوطلبان بیشتری را بکار بگیرید و چگونه داوطلبان موجود را حفظ نمایید.

 

جزئیات طرح بازاریابی موسسه غیرانتفاعی

برنامه بازاریابی موسسه غیرانتفاعی باید شامل تمام جزئیاتی باشد که موسسه چگونه میخواهد به گروه­های مخاطبان هدف خود برسد. به طور معمول، برنامه بازاریابی غیر انتفاعی شامل عناصر زیر برای هر جامعه هدف می باشد:

 • بیانیه ماموریت: این بخشی از طرح بازاریابی شما باید آنچه را که سازمان شما قرار است به انجام برساند را بیان کند. بیانیه هدف شما باید به وضوح هدف کلی سازمان شما را تعریف کند. هر چیز دیگری در این طرح باید به طور خاص با انجام هدف موسسه مرتبط باشد.
 • هدف: اهداف قابل اندازه گیری برای هر مخاطب باشد. در سال آینده به چه تعداد از مددجویان میخواهید خدمات ارائه دهید؟ چه انتظاری دارید از خدماتی که به آنها ارائه می دهید؟ نیاز به جمع آوری چه مقدار پول دارید؟ چند نفر ساعت داوطلب میخواهید جذب کنید؟ (انتظار دارید داوطلبان چندساعت برای شما زمان بگذارند؟)
 • استراتژی: شما چه گام هایی برای به انجام رساندن اهداف خود می توانید بردارید؟ برای مثال، اگر شما در سال آینده می خواهید تعداد مددجویانتان را 100 نفر افزایش دهید، دقیقا برای رسیدن به این نتیجه چه کاری باید انجام دهید؟ اگر میخواهید 50 داوطلب جدید استخدا کنید، چه اقداماتی را باید انجام دهید؟
 • تاکتیک بازاریابی: برای اجرای استراتژی ای که انتخاب کرده اید چه اقدامات بازاریابی را باید انجام دهید؟
 • برنامه عملیاتی: چگونه سازمان خود را برای اجرای تاکتیک ها و استراتژی های بازاریابی حرکت می­دهید؟ چه کسی مسئول برای هر جزء از این طرح است؟ هر تاکتیک چه زمانی اجرا شود؟ برنامه عملیاتی باید به شیوه ای باشد که به آسانی قابل پیگیری باشد.
 • بودجه: به هر قسمت از برنامه چه مقدار پول اختصاص می دهید؟ چه فرایندی برای درخواست بوجه و کنترل هزینه ها دارید؟
 • نظارت: چگونه میتوانید مطمئن شوید که برنامه بازاریابی موسسه شما به صورت اثربخش در حال اجراست؟ چه سیستمی برای ارزیابیِ پیشرفت و اثربخشی برنامه دارید؟ چگونه گزارشات و روش های بررسی، دنبال خواهد شد؟ چگونه پیشرفت اندازه گیری می شود؟

برنامه خود را مکتوب کنید.

هنگامی که شروع به نوشتن طرح بازاریابی خود می کنید، بهتر است که یک نمونه الگو پیش رو داشته باشید که سرفصل هایی که لازم دارید را از روی آن بنویسید. استفاده از الگو برای شروع، برای جمع آوری اطلاعات کلیدی که به وسیله طرح برای راهنمایی تلاش­های سازمان  شما در سال­های آینده به شما کمک میکند، می­تواند شما را سازماندهی و سیستماتیک کند.نویسندگان

نظرسنجی

  مطالب این وبلاگ چه نیازی از شما را تامین می کند؟درج تبلیغ در انتهای پستهای وبلاگ


کافه بازاریابی

مرکز آموزش عالی علم و فن آوری شمس

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :


خبرنامه وبلاگ

Powered by WebGozar